Realizacje

Kamienica - Andersa 20, Koszalin

  • Adres: Andersa 20, Koszalin
  • Powierzchnia budynku: 665 m2
  • Ilość lokali: 28
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy

Zaledwie 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego znajduje się drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego. Mowa oczywiście o Koszalinie, idealnej lokalizacji dla miłośników kąpieli wodnych i słonecznych, a przy tym chcących na stałe mieszkać w większym mieście. To także jeden ze znaczących ośrodków kulturalnych w regionie.

W ścisłym centrum Koszalina znajduje się ulica Andersa. Spacerując chodnikiem, można podziwiać piękne zabytkowe kamienice sięgające początków XIX wieku.

Pod numerem 20 mieści się jedna z naszych inwestycji. To adres, który przez koszaliński magazyn „Prestiż” został określony najlepszym miejscem na mapie Koszalina. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Kamienica znajduje się w samym sercu miasta. Wystarczy kilka minut, by dojść do Rynku Staromiejskiego czy innych najważniejszych instytucji. Bliskość parku sprzyja rekreacji i odpoczynku wśród przyrody. Filharmonia Koszalińska i Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego to miejsca, w których można obcować ze sztuką i kulturą.

Historia kamienicy przy Andersa 20 sięga początków XIX wieku. Została wybudowana w 1822 roku na zlecenie Friedricha Hendessa, który postanowił urządzić w niej zarówno swoje mieszkanie, jak i drukarnię. To była świetna decyzja. Trzy lata po wybudowaniu kamienicy powstała miejska gazeta „Koesliner Zeitung”. Ukazywała się nieprzerwanie przez ponad 100 lat, aż do 1945 roku i powstawała właśnie w kamienicy pod numerem 20. Można śmiało stwierdzić, że była to kolebka koszalińskiego drukarstwa i dziennikarstwa.

Po II wojnie światowej, w 1950 roku, w budynku mieściła się drukarnia i redakcja „Głosu Koszalińskiego”. Przechodnie już z ulicy mogli poczuć charakterystyczny zapach farby drukarskiej. W związku z dynamicznym rozwojem i dostępnością nowych maszyn, pomieszczenia kamienicy nie były wystarczające i gazeta postanowiła poszukać nowej siedziby.

Nie chcieliśmy, by ta piękna kamienica, z bogatą przeszłością uległa zapomnieniu i postępującemu zniszczeniu. Podjęliśmy się jej rewitalizacji. Naszym celem jest nadać jej nowe życie i przywrócić dawną świetność. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym działaniom kolejne pokolenia jej lokatorów będą mogły cieszyć się komfortowymi mieszkaniami, zadbaną przestrzenią i świetną lokalizacją. Napiszemy wspólnie następny rozdział jej historii.

Powierzchnia użytkowa kamienicy po rewitalizacji wyniesie 665 m2 i znajdzie się w niej miejsce dla 28 lokali.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.