Realizacje

Kamienica - Głogowska 163, Poznań

  • Adres: Głogowska 163, Poznań
  • Powierzchnia budynku: 982 m2
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy

Poznań to ważny ośrodek przemysłu, handlu, logistyki i turystyki, miasto o znaczeniu międzynarodowym. Bogata historia przeplata się tutaj z teraźniejszością i łączy pokolenia. Nieustanny rozwój, liczne inwestycje i atrakcje, jakie oferuje miasto, sprawiają, że jest świetnym miejscem do życia.


Ulica Głogowska, znajdująca się w samym jego centrum, jest jedną z ważniejszych i najdłuższych ulic miasta. W jego granice została włączona w 1900 roku i nazywała się wówczas Glogauerstrasse. Głogowską została w 1919 roku i tak nazywa się do dziś, pomimo kilkukrotnej zmiany na przestrzeni lat. Nazwa nawiązuje do jej dawnego charakteru, szosy prowadzącej do Głogowa i Wrocławia, z którymi łączyła Poznań intensywna wymiana handlowa.


Część współczesnej Głogowskiej, do lat 30. XX wieku nosiła nazwę Łazarskiej. Należy do Górczyna, dawniej wsi, która została przyłączona do Poznania. To tu właśnie znajduje się nasza inwestycja, narożna kamienica z numerem 163, dwupiętrowy budynek o powierzchni 982 m2. Naprzeciwko budynku stoi zabytkowy słup ogłoszeniowy, zaprojektowany przez Ernsta Litfassa, niemieckiego drukarza, wydawcę i wynalazcę. Przypomina on swoją obecnością ducha dawnego Poznania. Betonowe kręgi wieńczy kopuła z wykutą w metalu i bogato zdobioną różą wiatrów. W całym Poznaniu zachowało się jedynie 5 takich słupów.


Kamienica znajduje się w doskonale skomunikowanej części Poznania. Wzdłuż Głogowskiej biegną tory tramwajowe, dzięki czemu łatwo dostać się stąd do innych części miasta. Mnogość okolicznych sklepów, restauracji, kawiarni, placówek oświatowych i ośrodków kultury i zdrowia sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś specjalnie dla siebie. A gdy zamarzy Ci się odpoczynek wśród zieleni, z pomocą przyjdą pobliskie parki i skwerki. Jeśli cenisz sobie miejski styl życia, to będzie miejsce w sam raz dla Ciebie.


Kamienica Głogowska 163 w prestiżowej lokalizacji to świetna inwestycja, która z pewnością przyniesie zysk przyszłym inwestorom. Nieruchomość trafiła do naszego portfela w niecodzienny sposób. Jej właściciel był tak zadowolony z naszej współpracy przy rewitalizacji innej jego kamienicy (inwestycji na ul. Święty Marcin), że postanowił przekazać w nasze ręce kolejny budynek. Ponieważ naszą największą wartością są dobre relacje i ludzkie podejście, poczuliśmy się dumni i wyróżnieni.

Jako FID Group, poprzez nadawanie nieruchomościom nowego życia, chcemy pomóc polskim miastom w poprawie ich wizerunku. Chcemy również pomnożyć kapitał inwestorów, którzy obdarzyli nas ogromnym zaufaniem.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.