Realizacje

Kamienica - Mińska 9, Warszawa

  • Adres: Mińska 9, Warszawa
  • Powierzchnia budynku: 1950 m2
  • Ilość lokali: 52
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Realizacje
Porozmawiajmy
Zespół

Praga-Południe to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Czy wiesz, że Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim bywa nazywany najpiękniejszym parkiem w Polsce? Ta lokalizacja łączy w sobie wszystko – zarówno możliwość cieszenia się naturą, jak i swobodne korzystanie z uroków stolicy. Z jednej strony nie czuć tu zgiełku aglomeracji, a z drugiej spacerkiem można dojść do ZOO czy na Stare Miasto. To właśnie tam, w części zwanej Kamionek, znajduje się ulica Mińska, a na niej kamienica z numerem 9.

Mińska 9 to wielorodzinna kamienica, która została wzniesiona w latach 30. ubiegłego wieku. Posiadała trzy piętra i oficyny, w których łącznie mieściło się kilkadziesiąt lokali mieszkalnych i użytkowych, a także sklepy i warsztaty. Należała do rodziny Kochanowskich. Na mocy dekretu Bieruta z 1945 roku stała się własnością miasta. Zamieszkiwana do 2003 roku, następnie została poddana rewitalizacji. W 2014 roku, na podstawie pozytywnej decyzji o rozbudowie, została dodana jeszcze jedna kondygnacja.

Ulica Mińska to najstarsza ulica Kamionka, która powstała w połowie XIX wieku. Na początku miała charakter głównie przemysłowy, mieściła się na niej manufaktura lniana i jutowa. Przechadzał się po niej marszałek Piłsudski, który miał tutaj swoje tajne mieszkanie. Mieszkała tu również jego przyszła żona – Aleksandra Szczerbińska.

W okresie międzywojennym na Mińskiej funkcjonowały Zakłady Amunicyjne „Pocisk”, a w czasie PRL-u Warszawska Fabryka Motocykli i Państwowe Zakłady Optyczne. Teraz dawne hale fabryczne to miejsce o bogatej ofercie kulturalnej, lubiane przez artystów i znane nawet poza granicami Warszawy. Mieści się w nich Centrum Kultury Pragi-Południe, czyli Soho Warszawa, nazywane sercem kreatywnej Pragi.

W 2021 roku odkupiliśmy kamienicę od jej poprzedniego właściciela – hiszpańskiej spółki i postanowiliśmy nadać jej nowe życie. Uwielbiamy mieć realny wpływ na wygląd otoczenia i zmieniać wizerunek polskich miast, a przede wszystkim pomagać ludziom. Dlatego z przyjemnością przywracamy Mińskiej 9 jej dawną świetność w zadbanej i nowoczesnej przestrzeni, by móc dalej tworzyć jej historię.

Po rewitalizacji w kamienicy znajdują się 52 lokale mieszkalne, a łączna powierzchnia użytkowa budynku to 1950 m². Część lokali została już sprzedana, a kilka z nich czeka jeszcze na przyszłych właścicieli.

Posłuchaj naszych rozmów:

Rozmowa z właścicielem kamienicy Panem Michałem.

Rozmowa z mieszkańcami kamienicy Państwem Kania.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.