Realizacje

Kamienica - Ołówkowa 16, Pruszków

  • Adres: Ołówkowa 16, Pruszków
  • Powierzchnia budynku: 1335 m2
  • Ilość lokali: 40
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy

Pruszków należy do aglomeracji warszawskiej i jest jej największym miastem, zaraz po stolicy. Bliska odległość od metropolii sprawia, że jest bardzo atrakcyjną lokalizacją. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji można mieszkać w Pruszkowie i korzystać z uroków i spokoju mniejszego miasta, a pracować czy uczyć się w Warszawie.

Na ulicy Ołówkowej mieściła się kiedyś fabryka ołówków i stąd właśnie ulica wzięła swoją nazwę. W 1894 przedsiębiorcy Majewski, Zaborski i Starzeński przenieśli z Warszawy do Pruszkowa swoje przedsiębiorstwo, w którym znalazło zatrudnienie wielu mieszkańców miasta. Zakład szybko się rozwijał i był znany na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że przed II wojną światową fabryka ołówków eksportowała swoje wyroby do Azji, Australii i obu Ameryk. Zakład działa do dzisiaj. W 2014 roku opuścił tereny przy ulicy Ołówkowej i przeniósł się na ulicę Kredkową. Po fabryce pozostały dwa budynki i komin, które po rewitalizacji miały zostać przeznaczone pod lokale usługowe.

Po przeniesieniu fabryki teren po jej dawnych halach wykupił deweloper, który wybudował tam pięć nowych budynków przeznaczonych do zabudowy wielorodzinnej. Dzięki temu ulica Ołówkowa zaczęła tętnić życiem i stała się miejscem przyjaznym dla mieszkańców.

Przechadzając się ulicą Ołówkową, na ścianie budynku z numerem 14, czyli sąsiadującym z naszą inwestycją, można zauważyć pamiątkową tablicę. Głosi ona, że przez dwa lata w kamienicy tej mieszkał polski poeta, prozaik, krytyk teatralny i literacki Leszek Serafinowicz, szerzej znany pod pseudonimem Jan Lechoń.

Kamienica na Ołówkowej 16 to budynek z bardzo dużym potencjałem. Zwrócił naszą uwagę i postanowiliśmy sprawić, że odzyska on dawną świetność i stanie się przyjaznym miejscem i domem dla wielu rodzin. Ponieważ zależy nam na zmianie wizerunku polskich miast poprzez podarowanie zaniedbanym budynkom drugiego życia, a przede wszystkim zapewnienie ludziom komfortowych warunków, postanowiliśmy podjąć się rewitalizacji tej kamienicy.

Ulica Ołówkowa mieści się niedaleko dworca PKP, skąd w niecałe 30 minut można dojechać do centrum Warszawy. Z jednej strony na tyle blisko, że spacerkiem można dojść na dworzec, z drugiej strony na tyle daleko, że nie trzeba obawiać się odgłosów przejeżdżających pociągów. Lokalizacja w centrum pozwala na cieszenie się bliskością wielu restauracji, knajpek i sklepów. W ciągu 10 minut można dojść do centrum handlowego Nowa Stacja. Znajduje się tam ponad 120 sklepów i lokali usługowych, a także kino, klub fitness i sala zabaw dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu prac stanie się ona prawdziwą perłą wśród budynków na ulicy Ołówkowej i wymarzoną przestrzenią do życia dla nowych lokatorów. A zamierzenia mamy duże – oprócz rewitalizacji planujemy również nadbudowę kamienicy o kolejne dwa piętra, dzięki czemu więcej osób będzie mogło znaleźć tu swoje własne miejsce na świecie.

Po rewitalizacji powierzchnia kamienicy przy ul. Ołówkowej 16 wyniesie 1335 m2 i będzie mieściła 40 lokali.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.