Realizacje

Kamienica - Piekary 13B, Poznań

  • Adres: Piekary 13B, Poznań
  • Powierzchnia budynku: 1589 m2
  • Ilość lokali: 62
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy

W samym centrum Poznania, niezwykłego miasta, pełnego historii, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością, znajduje się ulica Piekary. Swoją nazwę wzięła od piekarzy zamieszkujących tę okolicę w średniowieczu. Jej niemiecka nazwa brzmiała Bäckerstrasse. W 1919 roku, po odzyskaniu niepodległości, została przetłumaczona na język polski i nosi ją w niezmienionej formie do tej pory.

Kogo można było spotkać dawniej na ulicy Piekary?

Na przykład Juliusza Słowackiego, który przybył do Poznania w połowie XIX wieku, gdy miasto szykowało się do Wiosny Ludów i zamieszkał w wynajętym pokoju w kamienicy naprzeciwko. Informuje o tym zresztą wmurowana w ścianę budynku tablica pamiątkowa.

To właśnie tutaj, pod adresem Piekary 13b mieści się kamienica, której renowacją postanowiliśmy się zająć. Zapragnęliśmy przywrócić jej dawną świetność. Zachwyciły nas piękne sztukaterie, przestronna klatka schodowa z kręconymi schodami i rzeźbioną balustradą oraz drewniane podłogi. Dostrzegliśmy potencjał, jaki możemy wydobyć z tego budynku.

Naszą misją jest przywracanie budynkom ich świetności, a przez to zmiana wizerunku polskich miast, dlatego wiedzieliśmy, że to inwestycja w sam raz dla Lepszej Kamienicy. A ponieważ zawsze najważniejsi są dla nas ludzie, dlatego oczyma wyobraźni widzimy, jak kamienica Piekary 13b daje radość kolejnym pokoleniom mieszkańców.

Po renowacji w kamienicy będą mieściły się 62 lokale, a jej powierzchnia użytkowa wyniesie 1589 m2.

Ta wspaniała lokalizacja pozwala w ciągu spokojnego, 10-minutowego spaceru dotrzeć na Stary Rynek. Z drugiej strony wystarczy tylko przeciąć ulicę Ogrodniczą, by dotrzeć do zielonego Parku Dąbrowskiego. Stąd już niedaleko do Starego Browaru – tętniącego życiem, pełnego miejskiego gwaru, sklepów i lokali usługowych. Niewątpliwie adres Piekary 13b to miejsce, które świetnie sprawdzi się jako inwestycja na wynajem krótko- lub długoterminowy, ale także jako wymarzone miejsce do życia.

W mieszczącym się niedaleko Odeonie koncertował Ignacy Paderewski. Ulica była również świadkiem doniosłych wydarzeń, takich jak pierwszy w Poznaniu pokaz filmowy, liczne wystawy, koncerty, pokazy sztuk teatralnych, a nawet posiedzenie Polskiego Sejmu Dzielnicowego. Poznaniacy spragnieni zakupów albo odpoczynku w urokliwych restauracjach odwiedzali niezwykle ekskluzywny jak na tamte czasy pasaż Apollo.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.