Realizacje

Kamienica - Starołęcka 43, Poznań

  • Adres: Starołęcka 43, Poznań
  • Powierzchnia budynku: 987 m2
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy
  • Ilość lokali: 21

Każde miasto ma swoją historię. Pisana jest ona nie tylko przez ścisłe zabytkowe centrum, ale również przez dalsze dzielnice, będące kiedyś oddzielnymi jednostkami terytorialnymi. Dynamicznie rozwijająca się metropolia w pewnym momencie wchłonęła je w swoje struktury i tak stały się kolejnymi jej dzielnicami. Podobny los spotkał poznańską Starołękę.


Początkowo niewielka wieś, na przełomie XIX i XX wieku stała się dynamicznie rozwijającym się przedmieściem Poznania. Coraz więcej zakładów przemysłowych i fabryk zakładało tu swoje siedziby. W 1925 roku oficjalnie przyłączono ją do miasta.


Biegnąca wzdłuż rzeki Warty ulica Starołęcka to główna arteria tej dzielnicy. W ubiegłym wieku wielu poznaniaków znalazło tu pracę w licznie powstających zakładach. Dzielnica tętniła życiem. Zakłady miały przeróżny profil działalności, od Polskich Zakładów Pirotechnicznych zaczynając, przez słynny młyn Brummerów, aż po Wytwórnię Marmolad i Konserw Ruitera, która została wykupiona przez istniejący do dziś Stomil.


Na środku Starołęckiej znajduje się nasza inwestycja – kamienica z numerem 43. Biegnąca nieopodal linia tramwajowa zapewnia doskonałe i szybkie połączenie z centrum miasta. Kursuje tu również komunikacja nocna, więc nie musisz się obawiać, że w trakcie korzystania z licznych atrakcji Poznania przegapisz porę powrotu do domu.


To również doskonała lokalizacja dla rodzin z dziećmi i amatorów podmiejskich wycieczek. Bliskość przyrody, 20 km do Wielkopolskiego Parku Narodowego z Jeziorem Góreckim pozwala na wypoczynek i aktywność na łonie przyrody. Wybór, jak spędzisz swój wolny czas, zależy tylko od Ciebie – czy wybierzesz jedną z licznych możliwości, jakie oferuje miasto wojewódzkie, czy postawisz na kontakt z naturą.


Dzięki temu, że zabudowa ulicy Starołęckiej nie jest taka zwarta jak w centrum Poznania, można mieć poczucie większej przestrzeni. Powierzchnia kamienicy wynosi 930 m2 i mieści 21 lokali mieszkalnych oraz 3 lokale usługowe.

Potencjał budynku i jej dogodna lokalizacja sprawiła, że postanowiliśmy zająć się jej rewitalizacją. Po przeprowadzonym procesie będziemy mogli zaoferować mieszkańcom komfortowe warunki do życia i przyjemną przestrzeń. Dla Lepszej Kamienicy najważniejsi są ludzie, więc ich zadowolenie jest dla nas wartością nadrzędną. Podobnie jak przywrócenie polskim miastom kolorów i nowego życia budynkom.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.