Realizacje

Kamienica - Święty Marcin 32, Poznań

  • Adres: Święty Marcin 32, Poznań
  • Powierzchnia budynku: 1142 m2
  • Ilość lokali: 39
O nas
Jak działamy?
Misja firmy
Zespół
Realizacje
Porozmawiajmy

Poznań to prężnie rozwijające się miasto, o bogatej tradycji i historii, a także doskonałych perspektywach i możliwościach. Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi na myśl, są koziołki i rogale świętomarcińskie, wypiekane w Dniu Świętego Marcina, 11 listopada. Legenda głosi, że swoją nazwę i kształt wzięły od złotej podkowy zgubionej przez konia świętego Marcina.

W samym centrum Poznania znajduje się ulica Święty Marcin. Swoją nazwę zawdzięcza historycznej osadzie istniejącej już w XII wieku. Do miasta przyłączono ją dosyć późno, bo dopiero pod koniec XVIII wieku. Początek budowy kilkupiętrowych kamienic rozpoczął ok. 1870 roku okres jej rozkwitu i świetności. Wystarczy wspomnieć, że jako pierwsza w całym mieście uzyskała asfaltową nawierzchnię.

Lokalizacja ulicy Święty Marcin pozwala z jednej strony na korzystanie z uroków miasta, a z drugiej daje możliwość odpoczynku wśród zieleni w jednym z licznych parków i skwerów. Znajdziesz tu przytulne i urokliwe kafejki, restauracje serwujące kuchnię z różnych stron świata czy bary idealne na szybką przekąskę. Spacerkiem dojdziesz na Stary Rynek i do Starego Browaru. Rozwinięta infrastruktura sprawia, że jest to świetne miejsce do życia dla każdego – singla, pary czy rodzin z dziećmi.

Adres Święty Marcin 32 to trzypiętrowa kamienica wraz z przyległymi do niej oficynami. Od 1905 roku funkcjonowała tu Szkoła Handlowa Teofila Preissa kształcąca polską kadrę pracowników biurowych. W podwórzu budynku, do 1907 roku, mieścił się prawdopodobnie pierwszy w Poznaniu salon samochodowy. Jego właściciel, Stanisław Brzeski, stał się pionierem polskiego automobilizmu. To właśnie stąd na ulice Poznania wyjechały pierwsze czerwone taksówki nazywane dorożkami samochodowymi, przeznaczone do przewozu mieszkańców.

Wyjątkowa lokalizacja budynku i kryjące się w nim możliwości obudziły w nas pragnienie przywrócenia mu dawnej świetności i należnego miejsca na mapie Poznania.

Jako Lepsza Kamienica zależy nam na zapewnieniu jej przyszłym mieszkańcom komfortowych warunków życia w zadbanej i przyjemnej przestrzeni. Jednocześnie chcemy wpływać na wygląd polskich miast i zamieniać zniszczone, zapomniane kamienice w cieszące oko, pełne życia budynki.

Dzięki remontowi ulicy Święty Marcin mogliśmy m.in. podłączyć do lokali centralne ogrzewanie i światłowód, co sprawia, że warunki życia w odrestaurowanej kamienicy nie będą odbiegały od standardów w nowoczesnym budownictwie.

Po renowacji w kamienicy będzie się mieściło 39 lokali, a powierzchnia użytkowa wyniesie 1142 m2.

Działamy na terenie całej Polski

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami

Napisz lub zadzwoń i sprawdź, czy Twoja nieruchomość się kwalifikuje!

Wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to jest tylko dla człowieka możliwe.

Bogusia Kobyłka

Opiekun klienta

Administratorem Twoich danych jest FID Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (FID Group), przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość wysłaną nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności.

FID Group Sp. z o. o.

Anielin 1/98

05-800 Pruszków

kontakt@fidgroup.pl


+48 668 056 331

NIP: 5342633231

REGON: 387958000

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - FID Group Sp. z o.o.